icon posta

email: ou.damnice@gmail.com

adresa: Damnice 141, 671 78 Jiřice u Miroslavi

IČO: 00600270

Česká republika se kvůli epidemii koronaviru zahaluje. Spotřebovávají se tak tisíce respirátorů a roušek, mnohdy podomácku vyrobených, jelikož jich je nedostatek. Co s nimi ale dělat, když už doslouží? Přinášíme doporučení pro občany.

Dle doporučení Státního zdravotního ústavu (SZÚ) platí pro obyvatele následující instrukce:
V domácnosti by občané použité jednorázové ochranné roušky měli vložit do pevného plastového pytle a pevně zavázat. Plastový pytel by pak měl být vložen do druhého plastového pytle a opět zavázán.
Odpad lze odložit pouze do směsného komunálního odpadu. Je nutné zásadně dávat odpady zejména roušky do dvou plastových pytlů, které se pevně zaváží a následně odloží do černé popelnice na směsný komunální odpad.
V současné době se připravuje stanovisko Ministerstva zdravotnictví - Státního zdravotního ústavu k problematice nakládání s osobními ochrannými prostředky v souvislosti s přenosem koronaviru  COVID-19. Toto stanovisko bude v blízké době zveřejněno na internetových stránkách SZÚ. Stanovisko musí být v souladu s pokyny Bezpečnostní rady státu a Ústředního krizového štábu.

FCC Česká republika, s.r.o.

EKO-KOM a.s. sděluje stanovisko Státního zdravotního ústavu k nakládání s odpadem v době epidemie COVID-19 a sdělení MŽP k nakládání s ochrannými rouškami. Pro obce i odpadové firmy je důležité především, že domácnosti v karanténě (nebo domácnosti s potvrzeným onemocněním COVID-19) by měly svůj veškerý odpad (včetně použitých roušek a kapesníků) ukládat do pytlů a zavázané pytle odkládat výhradně do směsného komunálního odpadu.

Pro domácnosti, které nejsou v karanténě nebo nejsou přímo infekční se nic, ani v třídění odpadů, nemění.

Stanovisko SZÚ:

Doporučení MŽP:

mini13cs 4

SMS infokanál logo

mini13cs 1

mini13cs 2

mini13cs 3

slavia

mini9cs 2

mini9cs 3

vase cesty k bezpeci

erb
Obec Damnice

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.